Vybavení pneuservisu+prodej PNEU:
zouvačka plášťů kol      zouvačka plášťů kol       thermopress
Výbava pneuservisu se sestává ze základních součástí každého běžného pneuservisu, tedy z digitální vyvažovačky, motorizované zouvačky pneumatik, sady pro měření geometrie a sbíhavosti kol.

Pro lehčí a středně težší defekty kordů a běhounů pneumatik je v pneuservisu zařízení Thermopress.

Nabízíme možnost uskladnění zimních pneumatik v našem temperovaném skladu.

Dle potřeb zákazníka dodáme téměř všechny existující druhy pneumatiky na všechny typy vozidel.

Nahustíme vaše pneumatiky plynem, který nepodporuje teplotní roztažnost se změnou okolní tepltoy, tak jak je tomu u běžného huštění stlačeným vzduchem.Potřebujete pneumatiky rychle?

To pro nás není žádný problém, stačí zavolat na naši linku nebo napsat email,kde se Vám pokusíme okamžitě dodat informace o pneumatikách o které máte zájem. Nejste si jisti, které pneumatiky vybrat?

Nevadí, rádi Vám poradíme a prodej pneumatik Vám tak usnadníme. Chápeme, že v našem výběru jsou stovky pneumatik, a ty nemusí být každému řidiči známé. Pomůžeme Vám vybrat pneumatiky přímo na míru. Pamatujte, že je potřeba vědět na jaký styl jízdy pneumatiky kupujete. Všechny pneumatiky nejsou stejné. Pneumatiky na městský provoz mají jiné vlastnosti než pneumatiky na závodní jízdu nebo dlouhé a pravidelné cesty. Výrazný podíl na tom, jaké mají pneumatiky vlastnosti, má také typ vozu a styl jízdy. Jak lze penumatiky na voze kombinovat?

Pamatujte, že na voze mohou být pouze pneumatiky jedné velikosti. Také platí pravidlo, že pneumatiky na jedné ose musí být stejné, to znamená že vpředu (vzadu) musí být pneumatiky stejného typu. Pneumatiky a jejich značení:

Vezměme si kupříkladu pneumatiky s tímto značením: Firestone 145/70 R12 TL F 560 69 S

1. údaj: "Firestone" na této pozici najdete název výrobce pneumatiky
2. údaj: "145/70" tento údaj udává šířku a výšku pneumatiky. Tyto údaje zjistíte ve Velkém technickém průkazu vozidla, kde musejí být uvedeny.
3. údaj: "R12" tento údaj udává průměr pneumatiky a shodně jako předchozí údaj je uveden ve Velkém technickém průkazu vozidla.
4. údaj: "TL F 560 69 " tyto údaje jsou závislé na výrobci pneumatiky
5. údaj: "S" vyjadřuje rychlostní index pneumatiky


Značení pneumatik
Letní pneumatiky vs. zimní pneumatiky

Hlavním rozdílem, kterým se liší letní pneumatiky a zimní pneumatiky, je technologie výroby. Směs používaná při výrobě letních pneumatik při teplotě +7°C velmi rychle tvrdne a pneumatiky tak ztrácí kontakt s vozovkou. Zimní pneumatiky jsou naopak vyráběny z měkčích materiálů. Proto je i hluboko pod bodem mrazu přilnavost těchto pneumatik k vozovce výborná.

Hlavní rozdíl, kteým se liší letní pneumatiky od zimních pneumatik je patrný na první pohled - je to chování pneumatik. Představte si situaci kdy jede vozidlo rychlosti cca. 80 km/h po zasněženém povrchu. K ubrždění této rychlosti zimní pneumatiky spotřebují dráhu kolem 70 metrů. Letní pneumatiky však potřebují kolem 110 metrů při stejné rychlosti. Zde je jasně vidět, že zimní pneumatiky mají jiné vlastnosti než letní pneumatiky. Off-road pneumatikyPředností off-road vozů je, že s nimi můžete jezdit i mimo běžné silnice. Díky této přednosti se off-road vozy dělí do několika skupin.


1. SUV (Sport Utility Vehicle) - v této kategorii najdeme především vozy stavěné na běžné silnice
2. Střední off-road - vozy v této kategorii jsou jakýmsi kompromisem mezi extrémy u off-roady - jsou vhodné jak pro silnice, tak pro terén
3. Terénní off-road - tyto vozy jsou určeny výhradně do terénu.


Při výběru off-road pneumatik je potřeba zvážit, do jaké kategorie spadá váš vůz (a styl jízdy) a na jakém povrchu budete nejčastěji jezdit. Pro každý tento segment mají off-road pneumatiky odlišné složení směsi a vzorek a při jejich vhodném zvolení můžete umocnit požitek z jízdy stejně jako ušetřit na pohonných hmotách.


U každé kategorie off-roadu přitom platí, že pneumatiky jsou jedinou částí, která má kontakt s vozovkou a záleží tak na nich chování celého vozu při brždění, akceleraci a v zatáčkách. Proto by výběru off-road pneumatik měla být věnována patřičná péče. Pneumatiky na motocykly

Jistě budete souhlasit, když se řekne: "Dobrá, správně zvolená pneumatika, je základem slušného svezení". Přilnavost, to je to, čeho nemá žádná motorka nikdy dost.

Proto je dobré věnovat výběru pneumatik zvláštní pozornost. Vždyť nejde jen o často zmiňovanou naší bezpečnost, která je až na prvním místě, ale i o nemalou investici, kterou nám "upadlá" motorka přivodí. Tam se nám většinou ušetřené peníze za starou ojetou nebo ztvrdlou a špatně přilnavou motopneu velmi rychle vrátí i s úroky.

Naleznete zde zajímavé informace o rozměrech, rychlostních a hmotnostních indexech, tvrdostech směsí a jejich přilnavostech a v neposlední řadě také přepočítávací tabulky různých veličin a tabulky s označením pneumatik.Využití zemědělské pneu

Dobrý stav zemědělské pneu je velmi důležitý. Zemědělské pneu mají speciální drážky, které zaručují správný chod agrotechniky.

Dezén na zemědělské pneu je natolik odlišný od ostatních pneumatik, že to na první pohled rozezná i laik. Speciální rýhování zemědělské pneu je navržen tak, aby nemohla agrotechnika zapadnout ani v nejhorším počasí.

Nadále je potřeba mít na paměti, že zemědělské pneu nebude sloužit na ježdění po asfaltu, kde by se zbytečně opotřebovávala. Zemědělské pneu zabezpečuje zemědělcům zaručený pohyb po nerovném, často i bahnitém terénu bez vážnějších komplikací.

Díky nové řadě zemědělských pneu nebudete muset mít strach, že se vaše práce v zemědělství zastaví.
R-CAR, Zdeňka Hoffbauera 495, Unhošť, Česká republika, telefon: +420 603 445 037
Kontakt Produkty Novinky